Berlusconi motywuje graczy Monzy... "autobusem" prostytutek

2022-12-14 15:11 aktualizacja: 2022-12-14, 15:20
Silvio Berlusconi. Fot. PAP/EPA/STEFANO PORTA
Silvio Berlusconi. Fot. PAP/EPA/STEFANO PORTA
Silvio Berlusconi, prezes klubu piłkarskiego Monza, obiecał "autobus" prostytutek, aby zmotywować zawodników do lepszej gry - informują włoskie media, które zamieściły nagranie z wypowiedzią byłego premiera, obecnie senatora i lidera partii Forza Italia.

Według włoskiej agencji Ansa, 86-letni Berlusconi wygłosił "niefortunne" uwagi podczas świątecznej kolacji, zorganizowanej we wtorek wieczorem przez klub.

Przemawiając z mikrofonem w ręku, Berlusconi cieszył się, że we wrześniu wybrał nowego trenera, "dobrego, przyjaznego, miłego i zdolnego do motywowania naszych zawodników".

"Dorzuciłem do tego dodatkową motywację. Powiedziałem piłkarzom: Juve, AC Milan itd. przyjadą do nas i jeśli wygracie z jedną z tych wielkich drużyn, przyprowadzę do szatni autobus z k..." - dodał, co wywołało salwy śmiechu obecnych na sali.

Dziennik "La Repubblica" zauważył, że ta wypowiedź nie została wyemitowana na koncie Berlusconiego na Twitterze, gdzie zamieszczono filmy z tego wieczoru z zawodnikami, działaczami klubu i sponsorami. Nagranie jest jednak dostępne w mediach społecznościowych.

Były trzykrotny premier Włoch został w 2013 roku skazany na 7 lat więzienia za udział w skandalu seksualnym nazwanym przez media Rubygate. Sąd uznał go za winnego płatnego korzystania z usług nieletniej marokańskiej prostytutki imieniem Ruby. W postępowaniu odwoławczym Berlusconi został jednak uniewinniony.

Przez wiele lat Berlusconi był właścicielem klubu piłkarskiego AC Milan. W 2018 roku kupił Monzę, która rozgrywa pierwszy sezon w ekstraklasie i obecnie zajmuje w tabeli 14. miejsce. (PAP)

kgr/