Mistrzowie świata wrócili do kraju. Wielkie świętowanie w Buenos Aires

2022-12-20 08:28 aktualizacja: 2022-12-20, 15:38
Fot. PAP/ EPA/RAUL MARTINEZ
Fot. PAP/ EPA/RAUL MARTINEZ
W środku nocy z poniedziałku na wtorek argentyńscy mistrzowie świata w piłce nożnej wrócili do kraju. Samolot z reprezentacją wylądował w Buenos Aires o godz. 2.40.

Ekipa z lotniska uda się do centrum treningowego federacji, przed którym - mimo późnej pory - czekają na nią tysiące kibiców.

Około południa czasu lokalnego we wtorek, który z okazji zdobycia trzeciego tytułu mistrza świata został ogłoszony świętem państwowym i dniem wolnym od pracy, rozpocznie się feta na ulicach stolicy. Planowany jest m.in. przejazd głównymi ulicami miasta odkrytym autobusem.

W niedzielę w finale mundialu Argentyna pokonała Francję w rzutach karnych 4-2. Po 90 minutach gry był remis 2:2, a po dogrywce 3:3. Dwie bramki dla "Albicelestes" zdobył Lionel Messi, uznany najlepszym zawodnikiem mundialu, natomiast dla "Trójkolorowych" trzy - Kylian Mbappe.

Zdaniem wielu ekspertów był to najlepszy finał mistrzostw świata w historii. Prowadził go polski arbiter Szymon Marciniak, który za swoją pracę zebrał znakomite recenzje.(PAP)

mmi/