Rzecznik PiS o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

2022-12-30 16:54 aktualizacja: 2022-12-30, 22:23
Prezes PiS Jarosław Kaczyński Fot. PAP/Tomasz Wiktor
Prezes PiS Jarosław Kaczyński Fot. PAP/Tomasz Wiktor
Wszystko jest pod kontrolą, pan prezes jest pod opieką bardzo dobrych fachowców, bardzo dobrych lekarzy, tak że wszystko przebiega zgodnie z planem - powiedział w piątek rzecznik PiS Rafał Bochenek. Zapewnił także, że mimo różnicy zdań prawica pozostaje zjednoczona.

"Wszystko jest pod kontrolą, pan prezes jest pod opieką bardzo dobrych fachowców, bardzo dobrych lekarzy, tak że wszystko przebiega zgodnie z planem" - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek pytany podczas konferencji prasowej o stan zdrowia lidera ugrupowania.

Rzecznik PiS informował w ubiegłym tygodniu, że Kaczyński przebywa w szpitalu. Według informacji PAP chodziło o planowany od dawna zabieg ortopedyczny, który przebiegł pomyślnie, po nim prezes PiS przechodzi rehabilitację.

Podczas piątkowej konferencji Bochenek zapewnił również, że mimo różnicy zdań prawica jest zjednoczona.

"Jesteśmy zjednoczeni. Jesteśmy szerokim obozem politycznym, oczywiście w wielu sprawach pojawiają się różne zdania, ale najważniejsze jest to, że na końcu wspólnie głosujemy i podejmujemy razem ważne, dobre decyzje dla Polaków" - zaznaczył.

Dodał, że obecnie czas jest trudny i "jest wielkim wyzwaniem dla rządzących, dla samorządów". "Wierzę w to, że w najbliższych miesiącach będzie już tylko lepiej. Wyjdziemy na prostą, jesteśmy do tego zdeterminowani. Jesteśmy zdeterminowani podejmować nadal odważne decyzje, tak aby Polakom ulżyć w tym trudnym czasie" - podkreślił.

autorka: Julia Kalęba

mar/