Poszukiwana matka i jej 8-letnia córka - odnalezione całe i zdrowe

2023-01-16 08:40 aktualizacja: 2023-01-16, 10:51
Radiowóz policji. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Radiowóz policji. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Poszukiwana od soboty 38-latka spod Częstochowy i jej 8-letnia córka odnalazły się całe i zdrowe w jednym z hoteli w powiecie zawierciańskim - poinformowała w poniedziałek policja, dziękując za pomoc w ustaleniu miejsca pobytu matki z dzieckiem.

"Kobieta i 8-latka są całe i zdrowe. Bardzo dziękujemy świadkowi za przekazanie cennej informacji oraz mediom i społeczeństwu za zaangażowanie się w poszukiwania" - powiedziała rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

W minioną sobotę 38-latka z 8-letnią córką wyjechały samochodem z domu w Czarnym Lesie (w gminie Mykanów w powiecie częstochowskim) na zakupy do Częstochowy. Do poniedziałkowego poranka nie wróciły i nie nawiązały kontaktu z bliskimi. Policja opublikowała w internecie ich personalia i fotografie, prosząc o pomoc w poszukiwaniach. Policyjny komunikat opublikowały media. W odnalezieniu zaginionych pomogła informacja od świadka.

"Obecnie prosimy o usunięcie wizerunku tych osób ze swoich zasobów" - zaznaczyła rzeczniczka częstochowskiej policji. Funkcjonariusze nie ujawniają bliższych szczegółów dotyczących tego, dlaczego kobieta nie wróciła w sobotę do domu. W trakcie poszukiwań policjanci brali pod uwagę różne scenariusze, które mogły być powodem zaginięcia 38-latki i jej córki. (PAP)

dsk/