Paweł Kukiz rejestruje nową partię. Uchwała będzie podjęta przy najbliższym posiedzeniu Sejmu

2023-01-17 06:53 aktualizacja: 2023-01-17, 11:54
Paweł Kukiz. Fot. PAP/Marcin Obara
Paweł Kukiz. Fot. PAP/Marcin Obara
Rockman i polityk Paweł Kukiz formalnie rejestruje nowe ugrupowanie polityczne. Powód? Chęć dostępu do pieniędzy z budżetu po kolejnych wyborach parlamentarnych - informuje we wtorek „Rzeczpospolita”.

Kukiz'15 – tak będzie nazywać się nowa partia na polskiej scenie politycznej. Tworzy ją środowisko skupione wobec Pawła Kukiza - informuje dziennik.

"Przygotowujemy wniosek o rejestrację. Z całej Polski spływają już listy z podpisami i planujemy, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, gdy do Warszawy przyjadą nasi działacze, podejmiemy uchwałę o rejestracji partii politycznej" – mówi "Rz" poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

Gazeta zaznacza, że to już druga partia rockmana. Pierwszą, o nazwie K’15, warszawski Sąd Okręgowy zarejestrował w połowie 2020 r. i wyjaśnia też, po co Pawłowi Kukizowi nowa.

"To efekt problemów, które w czerwcu ubiegłego roku nagłośniła Rzeczpospolita. Wyjaśniliśmy, że partia K’15 nie złożyła w terminie sprawozdania finansowego za 2021 r., w związku z czym zostanie wykreślona z rejestru" - pisze gazeta. (PAP)

kgr/