Victoria Beckham zarobiła na trasie koncertowej Spice Girls 2 miliony funtów, choć sama w niej nie uczestniczyła

2023-01-23 15:12 aktualizacja: 2023-01-23, 17:41
Victoria Beckham, fot. AA/ABACA PAP
Victoria Beckham, fot. AA/ABACA PAP
W 2019 roku słynny brytyjski girlsband po latach przerwy wrócił na scenę. Szumnie zapowiadana trasa koncertowa Spice World Tour okazała się finansowym sukcesem – nawet dla Victorii Beckham, która nie przyjęła zaproszenia koleżanek z zespołu. Choć projektantka nie wzięła udziału w tournée, na występach Spicetek zarobiła aż 2 mln funtów.

Gdy świat obiegła informacja, że legendarny zespół Spice Girls wraca na scenę, fanów ogarnęła euforia. Entuzjazm odbiorców ostudziła jednak nieco Victoria Beckham, która po wielu miesiącach spekulacji ostatecznie nie zgodziła się dołączyć do koleżanek z girlsbandu. Trasa koncertowa Spice World Tour wystartowała 24 maja 2019 roku w Dublinie. Inauguracyjny występ grupy zebrał raczej chłodne recenzje – dość wspomnieć, że część fanów ostentacyjnie opuściła stadion Croke Park w czasie trwania muzycznego show, a następnie domagała się zwrotu pieniędzy za bilety.

Trasa koncertowa Spice Girls z ogromnym dochodem

Mimo kontrowersji powrót Spicetkom zdecydowanie się opłacił. Magazyn „Billboard” donosił swego czasu, że obejmujące 13 koncertów tournée z udziałem Mel B, Emmy Bunton, Mel C i Geri Horner przyniosło zyski na poziomie 78 mln dolarów. Okazuje się tymczasem, że choć żona Davida Beckhama odrzuciła lukratywną ofertę, swoje i tak na tym projekcie zarobiła.

Jak wynika z udostępnionego kilka dni temu raportu finansowego należącej do projektantki firmy Moody Productions, odkąd Spice Girls wróciły na scenę, na jej konto wpłynęły ponad 2 mln funtów. Jak to możliwe? Otóż firma ta dysponuje prawami do części zysków z reklam, umów licencyjnych i działań promocyjnych związanych z koncertami zespołu. Dzięki temu niegdysiejsza członkini słynnego girlsbandu może liczyć na stałe przychody z działalności grupy, mimo że sama po mikrofon nie sięgnęła od 2012 roku, kiedy to Spice Girls zaśpiewały swoje największe przeboje podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Wspomniane zyski nie pomogły jednak Beckham w pokonaniu problemów finansowych, z którymi zmaga się od dłuższego już czasu. Na początku stycznia świat obiegła informacja, że stworzone przez designerkę w 2008 roku modowe imperium tonie w długach. Okazało się wówczas, że przedsiębiorstwo zarządzane przez projektantkę i jej męża odnotowało straty w wysokości 66,3 miliona funtów. (PAP Life)

mj/