Zaatakował młotkiem byłą żonę i jej partnera. Mężczyzna nie żyje. Ciało sprawcy znalezione nad zalewem

2023-01-24 11:07 aktualizacja: 2023-01-24, 16:32
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
Nie żyje 60-latek zaatakowany młotkiem przez byłego męża swojej partnerki – przekazała we wtorek lubelska prokuratura. Według ustaleń, 54-latek usiłował zabić również kobietę. Natomiast zwłoki sprawcy znaleziono we wtorek rano nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 1.30 w nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z domów na terenie gminy Strzyżewice (pow. lubelski). Według ustaleń policji, 54-letni mężczyzna wszedł do domu i zaatakował podczas snu byłą żonę i jej partnera młotkiem, po czym uciekł. 52-latka przeżyła, a 60-letni mężczyzna został w ciężkim stanie przewieziony do szpitala. Natomiast ciało sprawcy znaleziono we wtorek rano nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Policja podała, że wykluczono udział osób trzecich.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała PAP we wtorek popołudniu, że nie udało się uratować życia zaatakowanego 60-latka. Śledczy prowadzą dwa śledztwa w tej sprawie.

„Jedno dotyczy usiłowania zabójstwa byłej żony i zabójstwa jej konkubenta. Drugie postępowanie dotyczy śmierci 54-letniego sprawcy. W najbliższych dniach zaplanowano sekcje zwłok” – przekazała rzecznik, dodając, że trwa ustalanie motywu działania sprawcy. (PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

mmi/

TEMATY: