Akcja wywożenia śniegu z Zakopanego. Wywieziono już blisko 500 ciężarówek

2023-01-24 16:24 aktualizacja: 2023-01-25, 10:32
Odśnieżanie ulic w Zakopanem Fot. PAP/Grzegorz Momot
Odśnieżanie ulic w Zakopanem Fot. PAP/Grzegorz Momot
W mieście pod Giewontem rozpoczęło się wywożenie nagromadzonych hałd śniegu, które zalegają na poboczach zakopiańskich ulic po ostatnich intensywnych opadach. Wywieziono już około 7,5 tys. metrów sześciennych śniegu, czyli blisko 500 ciężarówek.

Aby nie zakłócać ruchu ulicznego, akcja wywożenia śniegu odbywa się w godzinach nocnych. Z Zakopanego wywieziono już około 7,5 tys. metrów sześciennych śniegu, czyli blisko 500 ciężarówek. Na noc z wtorku na środę planowany jest wywóz śniegu zalegającego w centrum miasta m.in. przy ulicach: Kościeliskiej, Chałubińskiego, Sienkiewicza, Witkiewicza i Tetmajera – dowiedziała się PAP w miejskiej spółce Tesko odpowiedzialnej za zimowe utrzymanie ulic.

Śnieg może być wywożony tylko na wyznaczone place, blisko cieków wodnych. W Zakopanem taki skład śniegu jest zlokalizowany m.in. przy ulicy szkolnej nad Potokiem Zakopianka.

Intensywne opady śniegu w Tatrach zaczęły się w drugim tygodniu stycznia, a w kolejnym przybrały na sile. W Zakopanem pokrywa białego puchu osiągnęła 60 cm. Zgarniany z ulic śnieg utworzył wielkie pryzmy na poboczach stwarzając problemy m.in. dla pieszych.(PAP)

autor: Szymon Bafia

mar/