Strajk ostrzegawczy na lotnisku Berlin-Brandenburg. Odwołano wszystkie loty

2023-01-25 12:17 aktualizacja: 2023-01-25, 12:19
Planowo w środę miało odbyć się 300 startów i lądowań z udziałem 35 tys. pasażerów. Wszystkie te loty zostały odwołane. Fot. PAP/EPA/FILIP SINGER
Planowo w środę miało odbyć się 300 startów i lądowań z udziałem 35 tys. pasażerów. Wszystkie te loty zostały odwołane. Fot. PAP/EPA/FILIP SINGER
Od środy rano odbywa się strajk ostrzegawczy na berlińskim lotnisku (BER). W strajku zorganizowanym przez związek zawodowy Verdi biorą udział pracownicy spółek działających na lotnisku, pracownicy obsługi naziemnej i bezpieczeństwa – informuje dpa. Akcja ma trwać do wieczora.

Verdi zapowiedział środowy strajk w poniedziałek wieczorem, po zakończeniu negocjacji z pracodawcą. Ruch pasażerski na lotnisku został w dniu dzisiejszym wstrzymany – hale były puste. „Przybyło tylko kilku pasażerów, którzy nie dowiedzieli się o odwołaniu lotów w odpowiednim czasie lub nie zostali poinformowani przez linie lotnicze” – dodaje dpa.

Planowo w środę miało odbyć się 300 startów i lądowań z udziałem 35 tys. pasażerów. Wszystkie te loty zostały odwołane. „Poprzez dzisiejszy strajk ostrzegawczy Verdi chce zwiększyć presję na pracodawców przed kolejnymi negocjacjami, zaplanowanymi na 30 stycznia (usługi naziemne) i 8 lutego (spółka lotniskowa)” – dodaje dpa.

Związek zawodowy domaga się podwyżki w wysokości 500 euro miesięcznie na jednego pracownika na okres jednego roku. Do tej pory pracownikom spółki lotniskowej zaproponowano wypłatę jednorazowej rekompensaty w kwocie 2 tys. euro na osobę. (PAP)

gn/

TEMATY: