PŚ w skokach narciarskich. Żyła: zabrakło telemarku w pierwszej serii

2023-01-28 20:23 aktualizacja: 2023-01-28, 20:35
Piotr Żyła. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Piotr Żyła. Fot. PAP/Grzegorz Momot
"Zabrakło telemarku w pierwszej serii. Chyba dlatego się nie udało wskoczyć na podium" - stwierdził w Eurosporcie Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf.

"Po drugiej serii próbnej coś mi się przestawiło w głowie i było fajnie. Niewiele pamiętam ze swoich dzisiejszych lotów. Odciąłem się od wszystkiego. Włożyłem tyle, ile miałem" - oświadczył.

W sobotę wygrał Norweg Halvor Egner Granerud. Drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzecie miejsce zajął Słoweniec Domen Prevc.

"Jak dobrze skacze, to nie wiem co się dzieje, więc chyba było dobrze. Szkoda mi jednak telemarku w pierwszej serii, bo mogłem wylądować ładniej. Wtedy byłbym wyżej w klasyfikacji" - dodał Żyła.

36-latek w pierwszej serii skoczył 233,5 m, a w drugiej - 226,5. Do podium zabrakło mu 2,4 pkt.

"Wpadłem w swój dobry rytm. Jestem zadowolony. Moje skoki konkursowe były na tyle pewne, że nie miałem wrażenia, że lecę nisko" - ocenił.

Żyła ma 678 pkt i zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W sobotę nowym liderem został Granerud (1216), który wyprzedził Kubackiego (1190).(PAP)

kgr/