Tragedia na drodze S8 w kierunku Białegostoku. Wznowiony został ruch w miejscu wypadku

2023-01-29 07:53 aktualizacja: 2023-01-29, 17:45
Miejsce śmiertelnego wypadku na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta na drodze S8 Białystok-Warszawa. Fot. PAP/PAP/Artur Reszko
Miejsce śmiertelnego wypadku na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta na drodze S8 Białystok-Warszawa. Fot. PAP/PAP/Artur Reszko
Przed godziną 14 wznowiony został ruch w kierunku Białegostoku na trasie ekspresowej s8 między Mężeninem a Jeżewem, gdzie w niedzielę wczesnym rankiem doszło do wypadku, w którym zginęły trzy osoby - poinformowali drogowcy i policja.


Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Sikory Pawłowięta (Podlaskie); samochód osobowy marki porsche uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki. Zginęli trzej mężczyźni jadący osobówką, kierowcy tira nic się nie stało.

Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratora, przez wiele godzin trwały oględziny i zbieranie dowodów na miejscu tragedii. Bliższych danych o ofiarach policja na razie nie podaje, wiadomo że to mężczyźni, a porsche ma tablice rejestracyjne z województwa podlaskiego.

Początkowo, w czasie działania służb ratowniczych, trasa była nieprzejezdna w obu kierunkach, czyli w kierunku Białegostoku i Warszawy, a kierowcy musieli korzystać z objazdów przez Łomżę. Szybko jednak przywrócono ruch w kierunku Warszawy, w przeciwną stronę kierowcy mogli przez kilka godzin objeżdżać miejsce wypadku drogą serwisową. (PAP)

gn/

TEMATY: