Mężczyzna zasnął na sklepowej ladzie. Najbliższe miesiące spędzi w więzieniu

2023-02-03 14:02 aktualizacja: 2023-02-03, 17:28
Sklep osiedlowy fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Sklep osiedlowy fot. PAP/Wojciech Pacewicz
Poszukiwany do odbycia kary 27-latek został zatrzymany przez policjantów, gdy pijany zasnął na ladzie w jednym ze sklepów w Zamościu (Lubelskie). Dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki. Najbliższe osiem miesięcy spędzi w więzieniu.

St. asp. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przekazała, że w nocy z środy na czwartek funkcjonariusze zostali wezwani do interwencji w jednym z zamojskich sklepów, gdzie zgłoszono problemy z klientem.

„Na miejscu 39-letnia zgłaszająca poinformowała, że na terenie obiektu zasnął mężczyzna, którego pomimo podejmowanych prób nie udało się obudzić. Funkcjonariusze w sklepie zauważyli mężczyznę, który spał oparty o sklepową ladę. Początkowo nie reagował również na policjantów, ale ostatecznie udało się im przerwać jego twardy sen” – opisała policjantka.

Po weryfikacji jego tożsamości okazało się, że to 27-latek poszukiwany do odbycia zasądzonej kary tj. 8 miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.

W momencie zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim elektroniczną wagę i ponad 20 gramów krystalicznej substancji.

„Przeprowadzony test wykazał, że jest to substancja zabroniona. W ramach prowadzonego w Wydziale Kryminalnym postępowania zostanie ona jeszcze poddana specjalistycznym badaniom, które jednoznacznie potwierdzą, czy mamy do czynienia z kokainą, na którą wstępnie wskazał wynik testu” – wyjaśniła st. asp. Szewczuk.

Prokuratura przedstawiła mu zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. „Zaraz po przesłuchaniu 27-latek trafił do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary. Za kratkami spędzi najbliższe 8 miesięcy” – zaznaczyła policjantka.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

mar/