Zmarł kierowca uczestniczący w zderzeniu z karetką na ulicy Puławskiej w Warszawie

2023-02-03 14:16 aktualizacja: 2023-02-03, 20:53
Fot. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie/FB
Fot. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie/FB
Ulica Puławska na wysokości ulicy Mysikrólika została zablokowana po wypadku karetki i dwóch samochodów osobowych. Na ulicy trwała reanimacja kierowcy jednej z rozbitych osobówek. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 82-letni kierowca zmarł w szpitalu.

Śmierć kierowcy potwierdziła PAP podkom. Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji.

Do bardzo poważnego wypadku doszło w piątek na ulicy Puławskiej na wysokości ulicy Mysikrólika. Dwa samochody zderzyły się z karetką. Jedna osoba była reanimowana na miejscu, następnie karetką została przewieziona do szpitala. Po godzinie 16 policja przekazała, że 82-letni mężczyzna zmarł.

"Po godz. 13 doszło do zderzenia trzech pojazdów: karetki pogotowia, renaulta i fiata. Kierowca renaulta był reanimowany i został przetransportowany do szpitala" - poinformowała po południu podkom. Małgorzata Wersocka ze stołecznej policji. "Na miejscu pracują policjanci, lądował śmigłowiec LPR" - dodała.

Policjantka przekazała, że kierowcy zostali sprawdzeni pod kątem trzeźwości i byli trzeźwi.

W rejonie wypadku tworzą się olbrzymie korki

Autobusy komunikacji miejskiej zostały skierowane na objazdy. "Z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie ulic Puławska/Mysikrólika > Piaseczno  trwają utrudnienia w kursowaniu linii 709,727,739. Możliwe opóźnienia kursów oraz skierowanie linii na trasy objazdowe" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Linie 709, 727 i 739 w obu kierunkach: … – Puławska, Pileckiego, Roentgena, Płaskowickiej, Puławska do swoich tras.  (PAP)

Autorzy: Marta Stańczyk, Marcin Chomiuk

mmi/kw