Alert RCB: intensywne opady śniegu

2023-02-03 20:32 aktualizacja: 2023-02-04, 10:00
W mediach społecznościowych RCB ostrzeżenia kieruje do wszystkich obywateli. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
W mediach społecznościowych RCB ostrzeżenia kieruje do wszystkich obywateli. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Jeśli możesz, zostań w domu! - nawołuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w alercie rozesłanym w piątek do mieszkańców czterech województw. Ostrzega przed silnymi opadami śniegu i związanymi z tym utrudnieniami. SMS-a z ostrzeżeniem o zagrożeniu lawinowym otrzymały natomiast osoby przebywające w Tatrach.

"Uwaga! Dziś i jutro (03/04.02) Intensywne opady śniegu. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Trudne warunki na drogach. Jeśli możesz, zostań w domu" - takim alertem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, części małopolskiego i śląskiego.

SMS-owe ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu i zagrożeniu lawinowym w piątek popołudniu otrzymały osoby przebywające w powiecie tatrzańskim (woj. małopolskie). RCB ostrzegło, by nie planować wyjść w góry i uważnie śledzić komunikaty pogodowe.

W mediach społecznościowych RCB ostrzeżenia kieruje do wszystkich obywateli.

"Jeżeli jesteś w górach lub rejonie podgórskim, zwróć uwagę na komunikaty lawinowe" - czytamy na twitterowym koncie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

"Twoje bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Ciebie. Bądź rozważny. Dopasuj plany do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności i doświadczenia zimowego" - radzą eksperci od bezpieczeństwa.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska
gn/

TEMATY: