Będzie nowa partia. Porozumienie i AGROunia łączą siły

2023-02-05 20:49 aktualizacja: 2023-02-06, 10:03
Prezes Porozumienia Magdalena Sroka, fot. PAP/Marcin Obara, lider AgroUnii Michał Kołodziejczak, fot. PAP/  Albert Zawada
Prezes Porozumienia Magdalena Sroka, fot. PAP/Marcin Obara, lider AgroUnii Michał Kołodziejczak, fot. PAP/ Albert Zawada
Od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam "zielone światło" w zakresie współpracy z Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią - poinformowała w niedzielę prezes Porozumienia Magdalena Sroka.

W niedzielę w Warszawie Zarząd Krajowy Porozumienia obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach.

"Miło mi poinformować, że od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam 'zielone światło' w zakresie współpracy Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią. Teraz do pracy i w Polskę" - napisała na Twitterze prezes partii Magdalena Sroka.

"Będzie dobrze. Walczymy!" - napisał na Twitterze Michał Kołodziejczak udostępniając wpis Sroki.

Interia.pl podała, że podczas posiedzenia zarządu połączenie z AgroUnią poparli m.in. posłanka Iwona Michałek, poseł Stanisław Bukowiec i Tomasz Urynowicz, a przeciwko był m.in. rzecznik koła Jan Strzeżek.

W obradach nie uczestniczył - jak podaje portal - poseł Michał Wypij.

Sekretarz generalny Porozumienia Stanisław Bukowiec poinformował PAP, że szczegóły dotyczące decyzji partii ws. startu w wyborach Magdalena Sroka przedstawi podczas wtorkowej konferencji prasowej.

O tym, że Porozumienie i AGROunia łączą siły i rejestrują nową partię, żeby pod wspólnym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych, informowały wcześniej Wyborcza.pl i Wirtualna Polska.

Wiceprezes zarządu krajowego partii Porozumienie Michał Wypij ocenił w rozmowie z PAP, że projekt ten "ma niski potencjał polityczny".

"Nie potrafię przewidzieć, jakich wyborców może zainteresować (projekt połączenia Porozumienia i AGROunii - PAP). Tak zdecydowany sygnał ze strony Porozumienia jeszcze bardziej zawęża i tak wąską możliwość współpracy z dużymi partiami opozycyjnymi. Bardzo żałuję niewykorzystanego potencjału Porozumienia, przyszłych, sensownych koalicji i jednej listy" - powiedział PAP poseł Michał Wypij.

Jak dodał, w zaistniałej sytuacji jest zmuszony podjąć decyzję o swojej politycznej przyszłości. Zastrzegł, że raczej nie wiąże jej z AGROunią. (PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

mj/