Pijany kierowca autobusu wiózł 60 osób. Wśród pasażerów młodzież i dzieci

2023-02-06 15:33 aktualizacja: 2023-02-06, 18:42
Fot.  PAP/Grzegorz Momot (zdjęcie ilustarcyjne)
Fot. PAP/Grzegorz Momot (zdjęcie ilustarcyjne)
Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca autobusu zatrzymany w poniedziałek przez policjantów w Tarnowskich Górach. Mężczyzna przewoził ok. 60 osób. Większość pasażerów stanowiła młodzież i dzieci jadące do szkół.

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych policjanci z tarnogórskiej drogówki prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Na terenie całego powiatu mundurowi sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów. Jeden z patroli prowadził kontrole na ul. Częstochowskiej w Tarnowskich Górach, gdzie ok. godz. 8.30 zatrzymał autobus marki man.

„Wstępne badanie trzeźwości wskazało, że kierujący mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, dlatego mundurowi przeprowadzili bardziej szczegółowe badanie. To wykazało, że 53-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Pojazd, jakim się poruszał, należał do prywatnego przewoźnika, który świadczył usługi przewozu osób m.in. na terenie powiatu tarnogórskiego” - podała tarnogórska policja.

W chwili kontroli w autobusie znajdowało się ok. 60 osób, większość z nich stanowiły dzieci i młodzież szkolna.

Kierowca został już zatrzymany. Po wytrzeźwieniu stanie przed prokuratorem. (PAP)

Autor: Krzysztof Konopka

mj/