Prezydent Macron: Rosja nie może wygrać wojny przeciwko Ukrainie. Kanclerz Scholz: Ukraina należy do europejskiej rodziny

2023-02-08 23:26 aktualizacja: 2023-02-09, 07:30
Prezydent Zełenski spotkał się w Paryżu z przywódcami Francji i Niemiec. Fot. PAP/EPA/Sarah Meyssonnier / POOL
Prezydent Zełenski spotkał się w Paryżu z przywódcami Francji i Niemiec. Fot. PAP/EPA/Sarah Meyssonnier / POOL
"Ukraina może liczyć na Francję, jej europejskich partnerów i sojuszników, by wygrać wojnę”– powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz podkreślił, że "Niemcy będą wspierać Ukrainę tak długo jak będzie to konieczne" - zapewnili politycy podczas konferencji prasowej w Paryżu, w której wziął udział także prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Rosja nie może wygrać wojny przeciwko Ukrainie"  – stwierdził Macron.

Prezydent Francji stwierdził ponadto, że „tak długo, jak Rosja będzie atakować, konieczne będzie kontynuowanie przez nas niezbędnego wsparcia wojskowego” dla Ukrainy.

O wsparciu Ukrainy mówił także kanclerz Niemiec Olaf Scholz: "Niemcy będą wspierać Ukrainę tak długo jak będzie to konieczne". Polityk dodał, że "Rosja nie może wygrać tej wojny. Zapewnił, że Ukraina należy do europejskiej rodziny". 

"Im szybciej Ukraina otrzyma ciężką broń dalekiego zasięgu, im szybciej nasi piloci otrzymają samoloty, tym szybciej zakończy się ta rosyjska agresja i będziemy mogli powrócić do pokoju w Europie" – powiedział prezydent Zełenski w Paryżu.

(PAP)

gn/