Siedem osób zginęło w ataku terrorystycznym na kompleks policyjny w Karaczi

2023-02-17 20:56 aktualizacja: 2023-02-18, 10:20
Karetki na miejscu ataku w Karaczi. Fot. PAP/EPA/REHAN KHAN
Karetki na miejscu ataku w Karaczi. Fot. PAP/EPA/REHAN KHAN
Siedem osób zginęło w piątek w ataku terrorystycznym na kompleks policyjny w Karaczi na południu Pakistanu - poinformowały władze lokalne. Po kilkugodzinnych walkach siedziba policji została odbita z rąk napastników.

Główne biuro kompleksu policyjnego w Karaczi w piątek późnym wieczorem zaatakowała grupa uzbrojonych mężczyzn, według agencji Reuters było ich od ośmiu do 10. Jak podaje agencja AP, do ataku przyznali się pakistańscy talibowie.

Wkrótce z zaatakowanego miejsca słychać było strzały i eksplozje. Minister spraw wewnętrznych Pakistanu Rana Sanaullah powiedział w Samaa TV, że napastnicy użyli rakiety przy bramie wejściowej do kompleksu, a następnie używali granatów ręcznych podczas ataku na główny budynek kompleksu.

"Po raz kolejny terroryści zaatakowali Karaczi. Takie tchórzostwo nie może złamać woli i determinacji policji i organów ścigania. Cały naród stoi po stronie policji i organów bezpieczeństwa" - napisał w komunikacie prasowym premier Shehbaz Sharif.

Po kilku godzinach walk rzecznik rządu prowincji Murtaza Wahab Siddiqui poinformował, że policyjny budynek został odbity przez służby bezpieczeństwa, a w walkach zginęło w sumie siedem osób - trzech napastników, dwóch policjantów, strażnik i sprzątaczka.

Pakistan jest świadkiem wzrostu liczby ataków talibskich bojowników od listopada, kiedy pakistańscy talibowie zakończyli trwające miesiąc zawieszenie broni z rządem.

Karaczi jest największym miastem Pakistanu, położonym nad Morzem Arabskim na południu kraju. Region jest regularnie miejscem ataków grup islamistycznych lub separatystów. (PAP)

kgr/

TEMATY: