Rosyjska propaganda już reaguje na wizytę prezydenta Bidena w Polsce

2023-02-20 16:58 aktualizacja: 2023-02-20, 19:17
Żaryn: Rosja prowadzi operację informacyjną związaną z wizytą prezydenta USA w Ukrainie i Polsce. Fot. TT/Stanisław Żaryn
Żaryn: Rosja prowadzi operację informacyjną związaną z wizytą prezydenta USA w Ukrainie i Polsce. Fot. TT/Stanisław Żaryn
Rosja prowadzi operację informacyjną związaną z wizytą prezydenta USA w Ukrainie i Polsce - podał w poniedziałek na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

W poniedziałek w Kijowie gościł prezydent USA Joe Biden. We wtorek i środę ma być w Polsce.

Według informacji Żaryna rosyjska propaganda już reaguje na tę wizytę.

Sekretarz stanu w kancelarii premiera podał, że rosyjskie kanały propagandowe próbują deprecjonować wizytę prezydenta USA w Kijowie oraz wykorzystywać ją do ataku na relacje polsko-amerykańskie.

"Ćwiczenia wojsk jądrowych, wzmocnienie też dotyczących możliwego ataku na Polskę – to presja, która miała na celu destabilizację planów prezydenta Stanów Zjednoczonych" - wskazał minister w KPRM.

Zdaniem zastępcy ministra koordynatora służb specjalnych wizyta Bidena na Ukrainie i w Polsce "pokazuje fiasko dotychczasowych wysiłków politycznych i propagandowych Rosji"

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przypomniał, że za cel strategiczny Kreml uznaje odcięcie Ukrainy od pomocy z Zachodu oraz zniszczenie wiarygodności Polski w oczach sojuszników.

Agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się przed rokiem - 24 lutego. W poniedziałek mija jej 362. dzień.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

gn/