El. ME 2024. ​Selekcjoner reprezentacji Czech powołał kadrę na mecz z Polską i Mołdawią

2023-03-16 15:09 aktualizacja: 2023-03-16, 15:09
27-letni Schick od dłuższego czasu zmagał się z problemami z pachwiną. Fot. PAP/EPA/MICHAEL BUHOLZER
27-letni Schick od dłuższego czasu zmagał się z problemami z pachwiną. Fot. PAP/EPA/MICHAEL BUHOLZER
Bez będącego w ostatnich miesiącach największą gwiazdą reprezentacji Patrika Schicka zagrają Czechy w meczach z Polską i Mołdawią na początek eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Napastnika Bayeru Leverkusen wykluczyła kontuzja.

27-letni Schick od dłuższego czasu zmagał się z problemami z pachwiną. Niedawno wrócił do gry, ale w środę jego klubowy trener Xabi Alonso poinformował, że Czech nie przyjechał do Budapesztu na mecz z Ferencvarosem w Lidze Europy.

W czwartek okazało się, że zdobywca pięciu goli w mistrzostwach Europy 2021 nie stawi się na zgrupowaniu drużyny narodowej.

"Już ogłaszając powołania zaznaczaliśmy, że jest takie zagrożenie, iż Patrik nie będzie mógł nam pomóc na początku kwalifikacji. Stąd aż 25 powołanych i szeroka lista rezerwowych. W ostatnich dniach byliśmy w kontakcie zarówno z nim, jak i jego menedżerem oraz przedstawicielami klubu z Leverkusen. Niestety stan zdrowia Patrika nie pozwala mu przyjechać na zgrupowanie i zagrać w meczach z Polską i Mołdawią" - przekazał menedżer reprezentacji Tomas Pesir, w przeszłości piłkarz m.in. Jagiellonii Białystok czy Górnika Łęczna.

"Spodziewaliśmy się, że tak się stanie. Mamy jednak w drużynie napastników, którzy są w formie i którym ufamy. Przygotujemy się najlepiej, jak potrafimy" - dodał selekcjoner Jaroslav Silhavy, cytowany na stronie federacji.

Wśród napastników na liście rezerwowej jest m.in. Tomas Pekhart z Legii Warszawa.

Reprezentacja Czech zmierzy się z Polską na Fortuna Arenie w Pradze w piątek 24 marca, a trzy dni później z Mołdawią w Kiszyniowie.(PAP)
gn/