Santos zapowiada zmiany po katastrofalnym meczu z Czechami

2023-03-26 11:05 aktualizacja: 2023-03-27, 07:28
David Doudera, Przemysław Frankowski. Fot. PAP/Leszek Szymański
David Doudera, Przemysław Frankowski. Fot. PAP/Leszek Szymański
Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos przyznał przed poniedziałkowym meczem z Albanią w Warszawie w eliminacjach Euro 2024, że będą zmiany w składzie w porównaniu z przegranym 1:3 spotkaniem z Czechami. "Nie będą radykalne, ale przewiduję je" - zapowiedział.

"Mecz z Czechami nie zmienił mojej wizji gry reprezentacji Polski. Wnioski są oczywiste - to nie może się więcej wydarzyć. W całej mojej karierze nie pamiętam takiej sytuacji, żeby przegrywać 0:2 już po trzech minutach. Już rozmawiałem o tym z zawodnikami. Bardzo ważne, żeby zresetowali głowy. Nie mogą oczywiście o tym zapomnieć, ale nie możemy tego powtórzyć" - powiedział Santos podczas niedzielnej konferencji prasowej w Warszawie.

Jak przyznał, nie ma jeszcze gotowej jedenastki na mecz z Albanią.

"W tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć, czy mam nawet 90 procent składu w głowie. Wynika to z różnych powodów. M.in. chodzi o to, że graliśmy przed chwilą mecz z Czechami, musimy mieć świeżą drużynę. Nie będzie to jakaś radykalna zmiana, jeśli chodzi o skład na Albanię, ale zmiany na pewno będą" - dodał selekcjoner.

Początek poniedziałkowego spotkania na PGE Narodowym o godz. 20.45. (PAP)

kgr/