O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Minister zdrowia: jesteśmy po przesileniu zachorowań na COVID. Grypa głównym zagrożeniem

Jesteśmy po przesileniu zachorowań na COVID, głównym zagrożeniem wciąż pozostaje grypa - ocenił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Podał, że dzienna liczba zachorowań na grypę wynosi dwadzieścia kilka tysięcy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Niedzielski był pytany na konferencji prasowej podczas otwarcia Mokotowskiego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Warszawie o sytuację epidemiczną w kraju.

"Jesteśmy po przesileniu, jeśli chodzi o zachorowania na COVID" - ocenił minister Niedzielski.

"Widać tutaj wyraźnie, że od strony COVID-u jesteśmy po przesileniu. Z drugiej strony - i trzeba to bardzo wyraźnie podkreślić - głównym zagrożeniem epidemicznym pozostaje cały czas grypa" - powiedział Niedzielski.

Mówił, że dzienna skala zachorowań na grypę jest dziesięciokrotnie większa niż na COVID i wynosi dwadzieścia kilka tysięcy przypadków dziennie. Stwierdził też, że przebieg grypy w tym roku "bardzo odbiega od wzorców czy od schematów, z którymi mieliśmy do czynienia w latach poprzednich".

"Apogeum mieliśmy na przełomie roku, ale od przełomu roku, tak naprawdę, utrzymuje się cały czas bardzo wysoka liczba zakażeń i nie mamy tutaj tak wyraźnych spadków (...) jak w przypadku COVID-u. (…) Cały czas grypa jest tym głównym zagrożeniem dla zdrowia publicznego w Polsce, z punktu widzenia epidemicznego, czyli tych okresowych sezonowych infekcji" - mówił Niedzielski.

Więcej

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Minister Niedzielski: skala problemów psychologicznych młodzieży jest ogromna, rozbudowujemy centra opieki 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek rano, że minionej doby badania potwierdziły 2716 zakażeń koronawirusem, w tym 727 ponownych; zmarło 20 osób z COVID-19.(PAP)

Autorka: Sylwia Wieczeryńska

mmi/

Zobacz także

  • Seniorzy na wiecu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Barcelonie Fot. PAP/EPA/ENRIC FONTCUBERTA
    Seniorzy na wiecu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Barcelonie Fot. PAP/EPA/ENRIC FONTCUBERTA

    Długość życia na świecie powróciła do poziomu sprzed pandemii. Raport

  • Szczepienie Fot. PAP/Lech Muszyński
    Szczepienie Fot. PAP/Lech Muszyński

    Szczepienia przeciwko COVID-19. Podano liczbę zaszczepionych

  • Test na COVID-19. Fot. PAP/	Albert Zawada
    Test na COVID-19. Fot. PAP/ Albert Zawada

    COVID-19 w Polsce. Jest najnowszy raport o zachorowaniach

  • Prezes NIK Marian Banaś. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Prezes NIK Marian Banaś. Fot. PAP/Leszek Szymański

    NIK: reakcja państwa na pandemię COVID-19 nieproporcjonalna do zjawiska [NASZE WIDEO + INFOGRAFIKI]

Serwisy ogólnodostępne PAP