Od 1 czerwca podwyżki płac w Kolejach Dolnośląskich

2023-03-30 16:06 aktualizacja: 2023-03-30, 16:06
O 600 zł brutto wzrosną od 1 czerwca płace maszynistów w należących do samorządów województwa Kolejach Dolnośląskich. Fot. PAP/	Sebastian Borowski (zdjęcie ilustracyjne)
O 600 zł brutto wzrosną od 1 czerwca płace maszynistów w należących do samorządów województwa Kolejach Dolnośląskich. Fot. PAP/ Sebastian Borowski (zdjęcie ilustracyjne)
O 600 zł brutto wzrosną od 1 czerwca płace maszynistów w należących do samorządów województwa Kolejach Dolnośląskich. Pracownicy drużyn konduktorskich i przedstawiciele pozostałych zawodów lokalnego przewoźnika kolejowego otrzymają 500 zł brutto podwyżki – podały w czwartek Koleje Dolnośląskie.

Podwyżki płac to efekt negocjacji zarządu Kolei Dolnośląskich ze związkami zawodowymi. Ustalono, że wzrost płac nastąpi od 1 czerwca. Maszyniści otrzymają podwyżki w kwocie 600 zł brutto, a pracownicy drużyn konduktorskich i przedstawiciele pozostałych zawodów lokalnego przewoźnika - 500 zł brutto.

„Poza podwyżkami drużyny konduktorskie otrzymają większe dodatki za sprzedane bilety na pokładach pociągów Kolei Dolnośląskich. Ich prowizja wzrośnie z 0,70 do 1 zł od sprzedanego biletu” – podały Koleje Dolnośląskie.

Po podwyżce średnia pensja maszynisty pracującego w Kolejach Dolnośląskich wyniesie ponad 11,8 tys. zł brutto. Jednocześnie podano, że przewoźnik prowadzi rekrutację m.in. na stanowiska maszynistów.

Regionalny przewoźnik szacuje, że w tym roku z jego usług skorzysta 18 mln pasażerów. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski
gn/