Tajemnicze utonięcia na Lubelszczyźnie. W ciągu doby odnaleziono ciała dwóch młodych mężczyzn

2023-03-31 14:00 aktualizacja: 2023-03-31, 18:17
Akcja służb/ zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Marcin Bielecki
Akcja służb/ zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Marcin Bielecki
Policja wyjaśnia okoliczności utonięcia 22-latka w zalewie w Majdanie Sopockim (Lubelskie). To kolejny w ostatnich dniach takich przypadek w tym miejscu. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że mężczyźni byli kolegami.

Informację o drugim utonięciu młodego chłopaka w zalewie w Majdanie Sopockim (gmina Susiec) potwierdziła PAP mł. asp. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Jak przekazała, po godz. 15 w czwartek strażacy wyłowili ciało 22-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego, którego zaginięcie zgłosiła wcześniej rodzina.

„Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Będziemy sprawdzać m.in. czy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono do sekcji zwłok. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Lubelskim” – dodała policjantka.

Komeda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lubelskim przekazała w komunikacie, że zwłoki 22-latka zostały znalezione przy wykorzystaniu echosondy, pod wodą, w odległości ok. 20 metrów od brzegu. „Po wydobyciu przez nurka ciała z wody stwierdzono zgon 22-letniego mieszkańca gminy Józefów” – dodano.

W środę wieczorem również z zalewu w Majdanie Sopockim wyłowiono zwłoki 25-letniego mieszkańca gminy Susiec. Unoszące się w wodzie ciało zauważył przechodzień. W tym przypadków również nie stwierdzono obrażeń ciała wskazujących na udział osób trzecich.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że obaj mężczyźni byli kolegami. (PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

mar/