Nicolas Cage był policzkowany przez ludzi z powodu jednej ze swoich ról

2023-04-01 21:28 aktualizacja: 2023-04-02, 13:37
Nicolas Cage i Cher w filmie  „Wpływ księżyca”, fot. Cinema Legacy Collection/The Hollywood Archive  PAP/Photoshot
Nicolas Cage i Cher w filmie „Wpływ księżyca”, fot. Cinema Legacy Collection/The Hollywood Archive PAP/Photoshot
59-letni gwiazdor wspomina, że po filmie „Wpływ księżyca” zdarzało się mu, że był policzkowany w miejscach publicznych. Ludzi inspirowała do tego czynu pamiętna scena z owego filmu, w której Cher wymierza Nicolasowi Cage'owi siarczysty policzek.

Fani Nicolasa Cage’a czekają na kwietniową premierę jego najnowszego filmu - komediowego horroru „Renfield”, by zobaczyć swojego ulubieńca jako hrabiego Draculę. Jednakże podczas wywiadu z serwisem Entertainment Tonight Cage rozprawiał nie tylko o „Renfieldzie”. Wrócił też wspomnieniami do „Wpływu księżyca”, swojego hitowego filmu z 1987 r. Ta obsypana Oscarami komedia romantyczna przedstawia historię zaskakującej miłości, jaka połączy Amerykankę o włoskich korzeniach, Lorettę z bratem jej narzeczonego.

Jest w tym filmie scena, gdy grający Ronny’ego Cage wyznaje po raz pierwszy Loretcie, że się w niej zakochał. Przerażona tym kobieta policzkuje go dwukrotnie, po czym wykrzykuje do niego: „Ocknij się!”, próbując go przekonać, że nie mogą pozwolić sobie na romans. Scena ta bardzo zapadła widzom w pamięci. Chyba aż za bardzo…

„Przez długi czas po premierze 'Wpływu księżyca', gdy pojawiałem się na lotnisku, ludzie po prostu podchodzili do mnie, mówiąc 'Ocknij się!' i policzkowali mnie kilka razy” – wyjawił ciekawostkę. Gdy słysząc to, dziennikarz wyraził niedowierzanie, gwiazdor zapewnił: „Właśnie tak było. To część mojej pracy”. Pytany o to, dlaczego fani zachowywali się w ten sposób, Cage odparł z poczuciem humoru, że może liczyli na to, że zachwyci się ich talentem aktorskim i załatwi im rolę w kolejnym filmie. (PAP Life)

mj/