O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Znęcał się, bił i głodził swojego psa, groził też sąsiadom. 50-letniemu mężczyźnie postawiono 3 zarzuty

Policjanci z Orzysza na Mazurach zakazali 50-letniemu mężczyźnie kontaktowania się z sąsiadami po tym, gdy ten groził im, ubliżał i podpalił ich foliowy tunel do uprawy warzyw. 50-latek miał żal do sąsiadów o to, że doprowadzili do odebrania mu psa.

Spalony tunel foliowy. Fot. KPP w Piszu
Spalony tunel foliowy. Fot. KPP w Piszu

Policja poinformowała, że w gminie Orzysz 50-letni mężczyzna od wielu miesięcy w niewłaściwy sposób traktował swojego psa: wystawiał go na duży mróz, nie karmił odpowiednio, bił zwierzę.

"Ostatecznie 50-latek doprowadził czworonoga do wychudzenia oraz powstania u niego obrażeń ciała. Sąsiedzi nie mogli dłużnej patrzeć na krzywdę psa i zabrali go w dobrej wierze, by go ratować. Powiadomili odpowiednie służby, dzięki którym ocalony pies trafił do schroniska dla zwierząt, a jego właściciel został zatrzymany przez policjantów" - napisano w policyjnym komunikacie.

Właściciel psa zły na sąsiadów ubliżał im, groził śmiercią, a także podpalił należący do nich foliowy tunel do uprawy warzyw. 50-latek zapowiedział, że spali sąsiadom także dom i zabudowania gospodarcze.

Więcej

Muniek zmarł w schronisku Fot. Facebook/TOZ Białystok
Muniek zmarł w schronisku Fot. Facebook/TOZ Białystok

Kobieta wyrzuciła psa przez balkon. Muniek zmarł po kilku dniach w schronisku

Policja po zatrzymaniu 50-latka przedstawiła mu zarzuty zmuszania sąsiadów do określonego zachowania, znęcania się nad psem, trzeci zarzut odnosił się do kierowania gróźb karalnych pod adresem sąsiada w celu wywarcia na niego wpływu jako świadka w prowadzonym postępowaniu.

"Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Dodał tylko, że do podpalenia namiotu foliowego doszło przypadkowo, bo wybuchła mu zapalniczka" - dodano w komunikacie.

Decyzją sądu 50-latek objęty został policyjnym dozorem i ma zakaz kontaktowania się z sąsiadami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jc/

Zobacz także

  • Michał Dworczyk, fot. PAP/Radek Pietruszka
    Michał Dworczyk, fot. PAP/Radek Pietruszka

    Michał Dworczyk wezwany do prokuratury ws. tzw. afery mailowej. Ma usłyszeć zarzuty

  • Konfesjonał Fot. PAP/Albert Zawada
    Konfesjonał Fot. PAP/Albert Zawada

    Miał wielokrotnie wykorzystywać seksualnie małoletnich. Ksiądz trafił do aresztu

  • Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL
    Prezydent USA Donald Trump. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL

    Trump ułaskawił polityka opozycji. Prezydent USA mówi o "katastrofie granicznej" Bidena

  • Budowa, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Łukasz Gągulski
    Budowa, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Łukasz Gągulski

    Sprzęt budowlany kradziony w Europie odzyskany na Podhalu. Dwaj przedsiębiorcy z zarzutami

Serwisy ogólnodostępne PAP