Japonia. Trzy osoby zginęły w ataku z użyciem strzelby i noża. Napastnik na wolności

2023-05-25 13:21 aktualizacja: 2023-05-25, 13:50
Japońska policja, Fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
Japońska policja, Fot. PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
Nieznany sprawca zabił w czwartek trzy osoby i ranił jedną w ataku z użyciem strzelby myśliwskiej i noża w mieście Nakano w środkowej części japońskiej wyspy Honsiu - podała państwowa telewizja NHK. Wśród zabitych są dwaj policjanci. Napastnik wciąż jest na wolności.

Świadek zdarzenia powiedział, że kobieta, która nie żyje, przewróciła się, kiedy była goniona przez napastnika. Mężczyzna zadźgał ją nożem i strzelił do dwóch policjantów, którzy przybyli jej na pomoc.

Policja otrzymała informację o incydencie w Nakano o godz. 16.25 czasu lokalnego (godz. 9.25 w Polsce) - przekazał portal dziennika "Japan Times". Mężczyzna z bronią, ubrany w odzież maskującą, czapkę, okulary przeciwsłoneczne i w masce na twarzy, miał zabarykadować się w bliżej nieokreślonym miejscu i strzelać do funkcjonariuszy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze starają się obecnie ująć sprawcę.

"Usłyszałem syreny karetek pogotowia i samochodów policyjnych. Z głośników podano ostrzeżenie i zalecono pozostanie w domach, ponieważ trwa strzelanina" - opisał pracownik sklepu znajdującego się niedaleko miejsca zdarzenia, cytowany przez "Japan Times".

Zbrodnie z wykorzystaniem broni palnej są rzadkie w Japonii, gdzie wydawanie pozwolenia na broń jest ściśle regulowane i każdy, kto chce je dostać, musi przejść przez rygorystyczny proces sprawdzający - zauważyła agencja Reutera. (PAP)

kw/