Tragiczny piątek na dk 15. Trzy osoby zginęły w dwóch wypadkach

2023-05-26 17:52 aktualizacja: 2023-05-26, 19:40
Trzy osoby zginęły w dwóch wypadkach na dk15 w powiecie krotoszyńskim. Fot. FB/KPP Krotoszyn
Trzy osoby zginęły w dwóch wypadkach na dk15 w powiecie krotoszyńskim. Fot. FB/KPP Krotoszyn
Trzy osoby zginęły w dwóch wypadkach na dk15 w powiecie krotoszyńskim – poinformowała w piątek PAP oficer prasowa krotoszyńskiej policji st. asp. Paulina Potarzycka.

Do zdarzeń doszło po godz. 13 na drodze krajowej nr 15. Najpierw we wsi Wolenice zderzyły się dwie osobówki - toyota i dacia z ciężarówką MAN.

„Śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu marki dacia 52-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego – powiedziała PAP policjantka.

Do drugiego wypadku doszło pół godziny później na ul. Koźmińskiej na wyjeździe z Krotoszyna. Wóz strażacki, który jechał z pomocą do pierwszego wypadku, zderzył się z samochodem osobowym.

„W osobówce znajdowały się dwie osoby 67-letni kierowca i pasażerka 62-letnia kobieta. Oboje - mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego - ponieśli śmierć na miejscu – powiedziała st. asp. Potarzycka.

Strażacy nie doznali żądnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia są prokurator i policja. Droga krajowa nr 15 jest zablokowana, ruchem kieruje policja, która wyznaczyła objazdy przez Rozdrażew. (PAP)

autorka: Ewa Bąkowska
gn/

TEMATY: