O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ewakuacja lotniska w Łodzi. Ukryta walizka w toalecie

Prawie dwie godziny trwała ewakuacja łódzkiego lotniska. Powodem była walizka zostawiona bez opieki w toalecie. Pasażerka tłumaczyła, że ukryła walizkę w toalecie, ponieważ przed podróżą miała sprawę do załatwienia w centrum Łodzi i nie chciała jechać z bagażem.

 Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi, fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi, fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Jak poinformowały służby prasowe Portu Lotniczego Łódź, w czwartek o godz. 13.30 w toalecie lotniska została znaleziona walizka. Ponieważ nie było w pobliżu nikogo, rozpoczęto procedurę ewakuacji pasażerów i pracowników. Bagażem zajęli się pirotechnicy ze Straży Granicznej. Jednocześnie sprawdzono monitoring i zidentyfikowano kobietę, która mogła pozostawić bagaż.

"Na lotniskach bagaż pozostawiony bez opieki traktowany jest jako potencjalne zagrożenie. Przejmowany jest z pomocą robota pirotechnicznego i detonowany. W tym wypadku jednak do tego nie doszło, bo kobieta wróciła na lotnisko. Tłumaczyła, że ukryła walizkę w toalecie, ponieważ przed podróżą miała sprawę do załatwienia w centrum Łodzi i nie chciała jechać z bagażem" – wyjaśniono.

Służby prasowe portu przypomniały, że za pozostawienie bagażu na lotnisku bez opieki grożą surowe kary. Najłagodniejsza to mandat karny w wysokości 500 zł. 

 

autor: Bartłomiej Pawlak

 

sm/

Zobacz także

  • Lotnisko Kraków Airport. Fot. PAP/Art Service
    Lotnisko Kraków Airport. Fot. PAP/Art Service

    Po utrudnieniach związanych z mgłą, samoloty znów lądują w Krakowie

  • Samolot Polskich Linii Lotniczych Embraer E170STD, zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
    Samolot Polskich Linii Lotniczych Embraer E170STD, zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

    Lotnisko w Wilnie znów funkcjonuje. „Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane”

  • Samolot Embraer E170STD, zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Andrzej Jackowski
    Samolot Embraer E170STD, zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Andrzej Jackowski

    Samolot LOT-u wypadł z pasa startowego na lotnisku w Wilnie. Są nowe informacje

  • Lotnisko (zdjęcie ilustracyjne) Fot. EPA/WILL OLIVER
    Lotnisko (zdjęcie ilustracyjne) Fot. EPA/WILL OLIVER

    Lotnisko w Wilnie zamknięte. Powodem balony znad Białorusi

Serwisy ogólnodostępne PAP