O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Pożar na obleganym przez turystów lotnisku w Katanii na Sycylii. Utrudnienia dla podróżnych

Opóźnia się pełne przywrócenie lotów na lotnisku w Katanii na Sycylii po niedawnym pożarze. Dyrekcja wyjaśniła, że niezbędne jest wykonanie dalszych ekspertyz. Normalna praca miała zostać wznowiona w środę po południu. Na razie ruch lotniczy i to ograniczony odbywa się tylko na jednym terminalu.

Podróżni na lotnisku w Katanii, fot. PAP/EPA/ORIETTA SCARDINO
Podróżni na lotnisku w Katanii, fot. PAP/EPA/ORIETTA SCARDINO

Latem lotnisko w Katanii jest jednym z najbardziej obleganych w związku z masowym ruchem turystycznym na Sycylii. W sezonie wakacyjnym lotnisko obsługuje prawie 39 tysięcy pasażerów dziennie.

Nie wiadomo, kiedy port lotniczy zostanie definitywnie otwarty.

Jego zarząd, cytowany przez lokalne media, poinformował, że konieczne było wstrzymanie operacji sprzątania, ponieważ nie zakończyło się jeszcze przeprowadzenie ekspertyz sądowych i technicznych w związku z pożarem, do którego doszło z niedzieli na poniedziałek i jego przyczyną, która jest nieznana. Z tego powodu nie można wciąż ponownie otworzyć terminalu A.

Ruch lotniczy w Katanii jest ograniczony do dwóch przylotów i dwóch odlotów na godzinę. Ma być stopniowo zwiększany.

Pozostałe połączenia przekierowano do Comiso, Trapani, Palermo. Udostępniono autobusy do przewozu pasażerów. (PAP)

jos/

Zobacz także

  • W  Niscemi obowiązuje stan wyjątkowy. Fot. PAP/EPA/	ROSARIO CAUCHI
    W Niscemi obowiązuje stan wyjątkowy. Fot. PAP/EPA/ ROSARIO CAUCHI

    Dramatyczna sytuacja w Niscemi na Sycylii. Osuwisko o długości 4 kilometrów nie zatrzymuje się [WIDEO]

  • Zniszczenia na Sycylii, fot. PAP/EPA/ANSA/CARMELO IMBESI
    Zniszczenia na Sycylii, fot. PAP/EPA/ANSA/CARMELO IMBESI

    Fale niszczyły budynki, drogi i promenady. Miliardowe straty na Sycylii, Sardynii i na południu Włoch

  • fot. PAP/EPA/ANSA/CARMELO IMBESI
    fot. PAP/EPA/ANSA/CARMELO IMBESI

    Cyklon uderzył w turystyczne wyspy. Poważne zniszczenia w wyniku burz, ulew i wichury we Włoszech [WIDEO]

  • Wyspa Favignana. Fot. Davide D. Phstock/Adobe Stock
    Wyspa Favignana. Fot. Davide D. Phstock/Adobe Stock

    Śladami Odyseusza i Nolana. Wyspa, o której wkrótce usłyszy cały świat

Serwisy ogólnodostępne PAP