Raport: przeciętny internauta spędza w sieci 6 godzin i 42 minuty dziennie

2019-02-01 13:44 aktualizacja: 2019-02-01, 13:47
Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
Przeciętny internauta spędza w sieci 6 godzin i 42 minuty dziennie - wynika z raportu na 2019 rok firm Hootsuite i We Are Social. Połowa tego czasu przypada na urządzenia mobilne. Średnio na korzystanie z sieci użytkownicy przeznaczają ponad 100 dni w roku.

Z danych na br. wynika, że w Polsce internauci przeciętnie na surfowaniu w sieci spędzają 6 godzin i 2 minuty dziennie. Dla porównania w Niemczech czas ten wynosi 4 godziny i 37 minut, a w Japonii - 3 godziny i 45 minut - wynika z badania. Najwięcej czasu na korzystanie z internetu poświęcają mieszkańcy Filipin - 10 godzin i 2 minuty.

Firmy Hootsuite i We Are Social podkreślają, że najwięcej czasu w internecie spędzają mieszkańcy krajów rozwijających się o średnich dochodach. W krajach zamożniejszych zainteresowanie siecią słabnie.

Jednocześnie, ich zdaniem, wyniki raportu pokazują, że rośnie dostępności internetu w tych regionach świata, które wcześniej były słabo połączone z globalną siecią. Badanie uwydatnia także uzależniającą naturę internetu, co powinno stanowić ostrzeżenie dla jego użytkowników - alarmują autorzy raportu i przypominają, że w ubiegłym roku w Chinach problem uzależnienia od sieci dotyczył 26,5 proc. nastolatków.

Z danych zawartych w raporcie wynika, że liczba użytkowników internetu na świecie w 2019 roku sięgnie ponad 4,3 mld. Z mediów społecznościowych w tym roku korzystać ma aktywnie niemal 3,5 mld osób, z czego 3,2 mld będzie robić to z użyciem aplikacji mobilnych. (PAP)

mfr/ lm/