Czerwono-Czarni mają już 55 lat. W niedzielę jubileuszowy koncert w Zabrzu

2015-10-01 09:55 aktualizacja: 2018-10-05, 15:14
Gdańsk, 23.07.2010. Zespół Czerwono - Czarni podczas jubileuszowego koncertu zorganizowanego z okazji 50 lat zespołu, 23 bm. w Gdańsku. (aw/cat/wroa)
PAP/Adam Warżawa PAP © 2015 / Adam Warżawa
Gdańsk, 23.07.2010. Zespół Czerwono - Czarni podczas jubileuszowego koncertu zorganizowanego z okazji 50 lat zespołu, 23 bm. w Gdańsku. (aw/cat/wroa) PAP/Adam Warżawa PAP © 2015 / Adam Warżawa
"Dwudziestolatki", "Lucille", "Mały Książę", "Nie bądź taki Szybki Bill", "O mnie się nie martw" - to przeboje grupy Czerwono-Czarni. Zespól zagra jubileuszowy koncert z okazji 55-lecia działalności 4 października w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

"To będzie wielka gala rock'n'rolla lat 60." - zapowiada Ryszard Poznakowski, jeden z muzyków Czerwono-Czarnych. Dodaje, że na jubileuszowy koncert "dojadą" muzycy z różnych składów zespołu: saksofonista Zbigniew Bizoń, gitarzyści Wiesław Bernolak i Piotr Puławski, perkusista Jacek Knap.

Na scenie w Zabrzu pojawi się Danuta Błażejczyk oraz młodzi, którzy kontynuują tradycje solistów Czerwono-Czarnych, jak Agnieszka Wojsk, aktorka Teatru Śląskiego, świetnie oddająca osobowość Karin Stanek.

Zespół Czerwono-Czarni został założony w 1960 roku w Gdańsku przez Franciszka Walickiego, jednego z pionierów big-bitu w Polsce. Z grupą koncertowali Michaj Burano, Henryk Fabian, Wojciech Gąssowski, Toni Keczer, Maciej Kossowski, Jacek Lech, Helena Majdaniec, Katarzyna Sobczyk, Karin Stanek.

"Bizon, Bernolak i Knap wciąż z nami grają" - podkreśla Poznakowski. Dodaje, że z Niemiec na koncerty "dojeżdża" Piotr Puławski. (PAP Life)

zig/ jbr/