Startuje Grand Festival Róbrege 2015

2015-10-03 13:10 aktualizacja: 2018-10-05, 15:16
T. Love Alternative, Maleo Reggae Rockers, Babylon Raus oraz The Pau - to wykonawcy tegorocznej edycji Grand Festival Róbrege. Impreza startuje w sobotę przy PKiN w Warszawie. Gwiazdą będzie londyńska formacja z korzeniami w Azji - Asian Dub Foundation.

Od 1993 roku są jednym z najważniejszych głosów mniejszości narodowych w Wielkiej Brytanii. Zwiedzili cały świat, wydali 13 albumów, występowali m.in. z Rage Against The Machine, The Cure, Beastie Boys czy Radiohead.

W namiocie przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie zagrają też T. Love Alternative, Maleo Reggae Rockers, Babylon Raus oraz The Pau.

Pierwsze wydanie Grand Festiwal Róbrege odbyło się 6 października 1983 roku w warszawskim studenckim klubie „Hybrydy” w Warszawie. W następnych latach przeniesiono imprezę do namiotu cyrku „Intersalto” na rogu ulic Towarowej i Chłodnej, a ostatnią edycję - na Torwar. W trzydziestą rocznicę pierwszego festiwalu, 6 października 2013 roku, organizatorzy Róbrege przygotowali koncert Grand Festival Róbrege – 30 lat później – Reaktywacja. Impreza odbyła się w namiocie na Placu Defilad w Warszawie. Gwiazdą byli Twinkle Brothers, a także Izrael i goście. (PAP Life)

zig/ jbr/