O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Biedroń proponuje liderom PiS i PO debatę 3 maja

Lider Wiosny Robert Biedroń zaproponował szefom PiS i PO: Jarosławowi Kaczyńskiemu i Grzegorzowi Schetynie, odbycie debaty 3 maja o przyszłości Polski i Europy. "Czas, byście w końcu powiedzieli wszystkim, jaką macie wizję polskiej edukacji, służby zdrowia czy systemu emerytalnego" - dodał.

Warszawa, 24.04.2019. Lider partii Wiosna Robert Biedroń podczas konferencji prasowej. Fot. PAP/ Paweł Supernak
Warszawa, 24.04.2019. Lider partii Wiosna Robert Biedroń podczas konferencji prasowej. Fot. PAP/ Paweł Supernak

"Chciałbym wezwać panów, panie Kaczyński, panie Schetyna, porozmawiajmy o Polsce, porozmawiajmy o Europie. Zapraszam was z tego miejsca, tutaj pod budynkiem Sejmu, który stał się symbolem waszych kłótni, do wielkiej debaty. Porozmawiajmy we trójkę, 3 maja wieczorem, przed kamerami, przed zwykłymi ludźmi, Polkami i Polakami, o przyszłości Polski i Europy, porozmawiajmy o tym, w jakim kierunku nasza ojczyzna ma się rozwijać" - zaapelował Biedroń w środę na konferencji prasowej przed Sejmem.

"Porównajmy nasze wizje. Jaką wizję ma PO i Grzegorz Schetyna, jaką wizję ma Jarosław Kaczyński i PiS, jaką wizję ma Robert Biedroń i Wiosna. Porównajmy te wizje. Zacznijmy w końcu spierać się o nasze postulaty, o nasz program, o to, jak sprawić, żeby Polkom i Polakom w końcu żyło się bardziej szczęśliwie i lepiej" - dodał lider Wiosny.

Więcej

Beata Mazurek Fot. PAP/Radek Pietruszka
Beata Mazurek Fot. PAP/Radek Pietruszka

Rzeczniczka PiS: nie zamierzamy debatować z Biedroniem; to jego pomysł na zaistnienie

Polityk ocenił, że rachunek 14 lat rządów PO i PiS, to "długi bilans kłótni i jeszcze dłuższa lista niezałatwionych spraw", jednak - jak przekonywał - kłótnia to "nie to samo, co dialog i czysta dyskusja".

Biedroń zaapelował do Kaczyńskiego i Schetyny o "przerwanie jałowych sporów" i zajęcie się rozwiązywaniem "realnych problemów realnych ludzi".

Według niego, ani obecny, ani poprzedni rząd nie rozwiązał problemów z jakimi borykają się np. nauczyciele. Jak zauważył, niepełnosprawni i ich opiekunowie "przygotowują się do kolejnych protestów". W ocenie lidera Wiosny, liderzy największych partii "zastanawiają się nad losem tych grup tylko wtedy, gdy są w opozycji".

"Czas z tym skończyć, czas przejść do rozwiązywania realnych problemów, czas, byście w końcu powiedzieli wszystkim, jaką macie wizję: wizję polskiej edukacji, służby zdrowia czy systemu emerytalnego. Wiem, że przez 14 lat nie starczyło wam na to czasu, ale przyszedł ten czas, bo przed nami ważne wybory - wybory do PE, a później wybory do polskiego parlamentu, które zdefiniują tak naprawdę naszą +mapę drogową+, zdefiniują to, w jakim kierunku Polska będzie zmierzała" - mówił Biedroń.

Poinformował, że uruchomiony zostaje zegar, który będzie odliczał czas do zaproponowanego przez niego terminu debaty.

26 maja odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej UE wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.    (PAP)

autorzy: Maciej Zubel, Marceli Sommer

zub/ msom/ mrr/

Zobacz także

  • Fot. PAP
    Fot. PAP

    Wszystko, co trzeba wiedzieć o wyborach do Parlamentu Europejskiego [DANE, GRAFIKI, WIDEO]

  • Flagi UE. Fot. PAP/APA/HELMUT FOHRINGER
    Flagi UE. Fot. PAP/APA/HELMUT FOHRINGER

    Jak wyglądałaby Europa, gdyby Unia nie powstała? Spot PE

  • Flagi UE, fot. PAP/Leszek Szymański
    Flagi UE, fot. PAP/Leszek Szymański

    Sondaż przed wyborami do PE. PiS i KO idą łeb w łeb

  • Poseł Trzeciej Drogi Krzysztof Paszyk, fot. PAP/Leszek Szymański
    Poseł Trzeciej Drogi Krzysztof Paszyk, fot. PAP/Leszek Szymański

    To on jest najpoważniejszym kandydatem na stanowisko ministra rozwoju

Serwisy ogólnodostępne PAP