Leonardo DiCaprio najbardziej wypatrywany w Cannes

2019-05-15 20:20 aktualizacja: 2019-05-15, 20:20
Fot. EPA/Robin Utrecht
Fot. EPA/Robin Utrecht
Festiwal Filmowy w Cannes, który się rozpoczął we wtorek, przyciąga gwiazdy, publiczność, ale i paparazzi. Kto jest najbardziej wypatrywany w Cannes? Leonardo di Caprio, o czym informuje "Le Figaro".

Ostatnim razem, gdy DiCaprio wspinał się po festiwalowych schodach, był to film "Wielki Gatsby", pokazany w konkursie w 2013 roku. Mimo to, nawet jeśli nie promuje filmu, Leonardo DiCaprio co roku odwiedza Cannes podczas festiwalu, ale zawsze bardzo dyskretnie... I może dlatego jest też upragnionym celem dla paparazzi. W tym roku wspiera i promuje film Quentina Tarantino "Once Upon a Time... in Hollywood".

Leonardo DiCaprio, sprytnie unika wystawiania się na ostrzał obiektywów na Croisette. Jego rzadkie pojawienie się to zawsze wydarzenie. Czerwony dywan jakby go nie kusił. Jedynym sposobem, by mieć nadzieję, że przejdzie obok ciebie - to trzeba zostać zaproszonym na jedną z tych gal dobroczynności, które tak bardzo aktor ceni. Można też spróbować przeniknąć do VIP Room-ów. Zobaczy się go wtedy ukrytego pod czapką lub ulubionym tweedowym beretem.

Od 2011 roku gwiazdor "Titanica" co roku pojawia się na Festiwalu Filmowym w Cannes. W ciągu sześciu lat wspiął się po schodach tylko raz. To było w 2013 roku, gdy prezentował "Wielkiego Gatsby'ego", autorstwa Baza Luhrmanna, otwierając 66. Festiwal Filmowy w Cannes. Czy 2019 będzie również rokiem jego chwały? Występuje obok Brada Pitta w filmie "Once Upon a Time... in Hollywood" Quentina Tarantino. Film ten rywalizuje w oficjalnym konkursie. A aktor walczy również o nagrodę za rolę męską.

Jak było podczas innych edycji festiwalu? Leonardo DiCaprio pozostawał zamknięty w swoich ulubionych kurortach, w hotelu Cap Eden Roc lub w willi na wysokości, w zależności od roku, zanim wyruszył nocą do Gotha Club, jaskini na końcu Croisette. Jasne jest, że nie daje się fotografować. Niektórzy uprzywilejowani, mają do tego prawo... Upolować aparatem DiCaprio, to prawdziwy canneński rarytas... (PAP Life)

dki/ jbr/

(lefifgaro.fr)