O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Spadek Miedzi Legnica mimo wygranej z Wisłą w Krakowie

Piłkarze Miedzi Legnica, mimo wyjazdowego zwycięstwa nad Wisłą Kraków 5:4 w 37. kolejce, spadli z ekstraklasy. Ustąpili o jeden punkt Wiśle Płock, która zremisowała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. Goście tego meczu już wcześniej stracili szansę utrzymania w lidze.

Kraków, 18.05.2019. Zawodnik Wisły Kraków Vukan Savicevic (L) i Adrian Purzycki (P) z Miedzi Legnica podczas meczu grupy spadkowej piłkarskiej Ekstraklasy, 18 bm. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk
Kraków, 18.05.2019. Zawodnik Wisły Kraków Vukan Savicevic (L) i Adrian Purzycki (P) z Miedzi Legnica podczas meczu grupy spadkowej piłkarskiej Ekstraklasy, 18 bm. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Miedź i Zagłębie Sosnowiec były w tym sezonie beniaminkami.

Legniczanie, aby utrzymać się w lidze, musieli wygrać w sobotę w Krakowie i liczyć na porażkę "Nafciarzy". Swój warunek spełnili, ale w rozgrywanym w tym samym czasie meczu w Płocku gospodarze wywalczyli punkt na wagę utrzymania.

Poprzednim razem dwóch beniaminków spadło z ekstraklasy w sezonie 2003/04.

W niedzielę rozstrzygnie się sprawa mistrzostwa Polski. Piłkarze Piasta Gliwice mogą tego dnia po raz pierwszy w historii świętować tytuł. Lider, która ma dwa punkty przewagi nad Legią, podejmie w ostatniej kolejce Lecha Poznań. Warszawski zespół zagra tego dnia u siebie z Zagłębiem Lubin. (PAP)

bia/ krys/

Zobacz także

  • Piłkarz Rakowa Częstochowa Bogdan Mircetic i Duje Dujmovic z HSK Zrinjskiego Mostar. Fot. PAP/Art Service
    Piłkarz Rakowa Częstochowa Bogdan Mircetic i Duje Dujmovic z HSK Zrinjskiego Mostar. Fot. PAP/Art Service

    Pozycja Polski po ostatnich meczach w LK. Zwiększył się dystans do Grecji

  • Piłkarze Lecha Poznań. Fot. PAP/Art Service
    Piłkarze Lecha Poznań. Fot. PAP/Art Service

    Piłkarski Puchar Polski - dwie pary z ekstraklasy w ćwierćfinale

  • Trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun, fot. PAP/Łukasz Gągulski
    Trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun, fot. PAP/Łukasz Gągulski

    Legia znalazła nowego trenera? Jak trwoga to do Papszuna, czyli powtórka sprzed czterech lat

  • Trener Legii Warszawa Edward Iordanescu. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Trener Legii Warszawa Edward Iordanescu. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Legia Warszawa bez trenera. Edward Iordanescu zwolniony

Serwisy ogólnodostępne PAP