O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Rozpoczął się 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

Występem braci Golców w piątkowym koncercie "Od Opola do Opola" rozpoczął się 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Wśród gwiazd koncertu wystąpili obchodzący swoje jubileusze artystyczne Majka Jeżowska, Stanisława Celińska, Felicjan Andrzejewski, Anna Dąbrowska i Varius Manx.

Opole, 14.06.2019. Majka Jeżowska (L) i Krystyna Prońko (P) podczas koncertu galowego „Od Opola do Opola” w pierwszym dniu 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Fot. PAP/Krzysztof Świderski
Opole, 14.06.2019. Majka Jeżowska (L) i Krystyna Prońko (P) podczas koncertu galowego „Od Opola do Opola” w pierwszym dniu 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Fot. PAP/Krzysztof Świderski

Rozpoczynający tegoroczny, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki koncert "Od Opola do Opola" był nie tylko okazją do podsumowania wydarzeń mijającego roku w polskiej muzyce rozrywkowej. Na scenie opolskiego amfiteatru przypomniano gwiazdy polskiej estrady, które swoją karierę rozpoczynały właśnie w Opolu.

Statuetkę z okazji 50-lecia otrzymała Stanisława Celińska, której kariera artystyczna rozpoczęła się w 1969 roku od wykonania na KFPP piosenki "Ptakom podobni". Majkę Jeżowską uhonorowano za 40-lecie działalności scenicznej. Nagroda z okazji 30 lat działalności otrzymał zespół Varius Manx.

Publiczność porwał Felicjan Jędrzejczak, który przy okazji 40-lecia swojej obecności na scenie zaśpiewał wraz z obecnymi w amfiteatrze widzami "Jolkę, Jolkę, pamiętasz".

Wielką nieobecną była Edyta Górniak, która miała odebrać nagrodę z okazji 25-lecia, jednak jak poinformował prowadzący koncert Tomasz Kammel, artystka zasłabła podczas prób i obecnie przebywa w szpitalu. Po tym komunikacie publiczność odśpiewała dla niej "sto lat".

W koncercie przypomniano Korę Jackowską, której składankę utworów wykonał zespół Tulia.

Bracia Łukasz i Paweł z zespołu Golec uOrkiestra otrzymali statuetkę "Jedynki" z okazji jubileuszu 20-lecia działalności scenicznej. Przypomniano o 15-leciu scenicznego debiutu Ani Dąbrowskiej. Sylwia Grzeszczak została wyróżniona za 10-lecie obecności na scenie, a Włodzimierza Korcza i Alicję Majewską wyróżniono za płytę "Żyć się chce". Nagrodę za płynę "Mini dom" otrzymał Kortez. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jm/

Tematy

Zobacz także

  • Taco Hemingway. Fot. Karol Grygoruk/materiał prasowy
    Taco Hemingway. Fot. Karol Grygoruk/materiał prasowy

    Taco Hemingway zaskoczył fanów nowym albumem

  • Mrozu. Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Mrozu. Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Październik 2026. Oto „odpowiedni moment” na trasę Mroza

  • Mariah Carey Fot. PAP/EPA/SARAH YENESEL
    Mariah Carey Fot. PAP/EPA/SARAH YENESEL

    Igrzyska 2026. Wiadomo, kto zaśpiewa podczas ceremonii otwarcia

  • Premiera koncertu „Świętogranie” w Teatrze Ateneum [NASZE WIDEO]

Serwisy ogólnodostępne PAP