Tomasz Kot zagra genialnego wynalazcę w filmie biograficznym o Nikoli Tesli

2019-06-25 09:50 aktualizacja: 2019-06-25, 10:15
Fot. PAP/Stach Leszczyński
Fot. PAP/Stach Leszczyński
Gwiazda filmu "Zimna wojna", Tomasz Kot, wcieli się w postać Nikola Tesli, w filmie biograficznym "Nikola" - donosi portal "Deadonline". Za scenariusz filmu odpowiada Anand Tucker, jeden z producentów filmu "Dziewczyna z perłą".

Historia skupi się na ostatnim wielkim eksperymencie Tesli, który wówczas uznano za porażkę, ale w rzeczywistości mógł być jednym z jego wielkich sukcesów. Film będzie badał osobistą podróż Tesli, drogę do osiągnięcia swoich naukowych ambicji, ryzyko, jakie podejmował.

"Nikola Tesla był jednym z najbardziej wpływowych i ważnych umysłów u zarania XX wieku i pod wieloma względami stworzył nasz nowoczesny świat, z elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez internet i globalną komunikacją. Był także głęboko złożonym i niezwykłym człowiekiem. Tomasz jest znakomitym aktorem, a kiedy zobaczyłem jego niezwykły występ w +Zimnej wojnie+, nie miałem wątpliwości, co do tego, kto powinien grać Teslę" - powiedział Anand Tucker.

"Jesteśmy podekscytowani, że Tomasz jest z nami na pokładzie. Jest doskonałym aktorem do tej roli, ożywi wspaniały scenariusz Ananda" - dodała Daria Jovicic, producentka.

Jak podaje portal Deadonline, zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jesienią. (PAP Life)

mdn/ jbr/

TEMATY: