Izba Administracji Skarbowej ostrzega przed fałszywymi mailami ws. kontroli

2020-01-21 09:22 aktualizacja: 2020-01-21, 12:02
Fot.  PAP/Jacek Turczyk
Fot. PAP/Jacek Turczyk
Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega przed e-mailami informującymi, że zamierza wszcząć kontrolę skarbową podatnika - poinformowała we wtorek Izba. Przestrzega, że to kolejne oszustwo, mające na celu wyłudzenie danych osobowych.

Jak wyjaśniono, w treści maila podana jest informacja, że urząd skarbowy zamierza wszcząć kontrolę, którą wyznaczył na konkretnie wskazany dzień, w związku z brakiem możliwości skontaktowania się z podatnikiem.

"Mazowiecka administracja skarbowa nie jest autorem tych e-maili (...) IAS w Warszawie prosi o szczególną ostrożność w każdym przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości. W takiej sytuacji należy powstrzymać się od jakichkolwiek czynności, przede wszystkim nie wolno otwierać załączników" - poinformowała rzeczniczka Izby Justyna Pasieczyńska.

Dodała, że otwieranie załączników do takich mail bądź wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne, gdyż może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom.

"Przypominamy także, że adresy mailowe jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej posiadają rozszerzenie @mf.gov.pl" - podsumowała Pasieczyńska. (PAP)

autor: Michał Boroń