Hasło Kidawy-Błońskiej: "Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość"

2020-02-14 12:38 aktualizacja: 2020-02-14, 12:57
Małgorzata Kidawa-Błońska. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Małgorzata Kidawa-Błońska. Fot. PAP/Radek Pietruszka
"Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość" - to zaprezentowane w piątek hasło wyborcze kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "Stoimy na starcie najważniejszej kampanii wyborczej od 30 lat" - podkreślił szef kampanii wyborczej Kidawy-Błońskiej, Bartosz Arłukowicz.

"To kampania wyborcza, która napisze przyszłość naszą, naszych rodzin, naszych dzieci, która zdecyduje o przyszłości Polski i Europy" - przekonywał Arłukowicz podczas prezentacji hasła na konferencji prasowej w Warszawie. "Stajemy do bardzo trudnego boju" - dodał.

Zwracając się do Polek i Polaków, Arłukowicz zaznaczył, że sztab Kidawy-Błońskiej "chce wlać w nich optymizm, bo rzeczy niemożliwe są do zrobienia". "Musimy wierzyć w to, że kampania będzie zwycięska" - oświadczył.

Szef kampanii, prezentując hasło wyborcze: "Prawdziwa prezydent. Pewna Polska" podkreślił, że Polska potrzebuje prawdziwego prezydenta, którego "szefem są Polki i Polacy, a nie prezydenta, którego szefem jest Jarosław Kaczyński". Jak mówił, "Polska pogrąża się dzisiaj w chaosie, jeśli spojrzymy na nasze szkoły, szpitale, sądy, (a) Polska potrzebuje pewnej przyszłości".

Arłukowicz zapowiedział też, że sztab Małgorzaty-Kidawy Błońskiej wyrusza w "wielką kampanijną podróż".

Podkreślił, że będzie to podróż skierowana do ludzi dobrej woli. "My tę kampanię będziemy robić z ludźmi dobrej woli i dla ludzi, którzy życzą Polsce dobrze" - mówił. Zapowiedział, że symbolem kampanii Kidawy-Błońskiej będzie "wyciągnięta do Polaków dłoń, a nie wyciągnięty palec".

"Chcemy przemierzyć Polskę wzdłuż i wszerz. Chcemy przekonać młodszych i starszych, dziewczyny i chłopaków, kobiety i mężczyzn, nasze babcie i dziadków, do tego, żebyśmy zmienili Polskę" - mówił szef kampanii.

Rzecznik sztabu Kidawy-Błońskiej, Adam Szłapka zapowiedział, że "gestem" kampanii Kidawy-Błońskiej będzie znak zwycięstwa. (PAP)

mzd/ mrr/