Tatry słowackie: odnaleziono ciała dwóch polskich taterników

2020-02-22 21:33 aktualizacja: 2020-02-22, 21:35
Tatry słowackie, widok ze szczytu Łomnicy. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Tatry słowackie, widok ze szczytu Łomnicy. Fot. PAP/Grzegorz Momot
Słowaccy ratownicy górscy odnaleźli w sobotę ciała dwóch polskich taterników w rejonie Małego Kieżmarskiego Szczytu – poinformowali na swojej stronie internetowej ratownicy Horskiej Zachrannej Służby. Polacy w wieku 35 i 37 lat byli poszukiwani w Tatrach od piątku.

Polacy w piątek wieczorem nie wrócili do miejsca zakwaterowania i wszczęto poszukiwania. Ratownicy nie wiedzieli dokładnie, którą drogę wspinaczkową obrali mężczyźni. Ich samochód odnaleziono na parkingu przy wejściu na szlak.

Akcję poszukiwawczą utrudniały silny wiatr i niski pułap chmur. W sobotę warunki pogodowe uległy znacznej poprawie i ratownicy wznowili akcję. Ratownicy z pokładu śmigłowca przeszukiwali zbocza Kieżmarskiego Szczytu, ale poszukiwania z helikoptera nie powiodły się. Przy ponownym starcie śmigłowiec zabrał kilka grup ratowników i desantował ich w kilku miejscach masywu Kieżmarskiego.

W godzinach południowych znaleziono ciała 37-latka oraz 35-latka pod Złotą Turnią w Dolinie Dzikiej w rejonie Małego Kieżmarskiego Szczytu.(PAP)

Autor: Szymon Bafia