Hołownia: budujemy ruch obywatelski

2020-02-27 10:52 aktualizacja: 2020-02-27, 10:55
Szymon Hołownia. PAP/Adam Warżawa
Szymon Hołownia. PAP/Adam Warżawa
Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia poinformował w czwartek, że tworzy ruch obywatelski. Zapewnił, że powstanie on niezależnie od tego, jaki wynik osiągnie w wyborach prezydenckich.

Szymon Hołownia zapowiedział, że za kilka tygodni przedstawi swój ruch społeczny. "Tworzymy ruch społeczny. Ten ruch społeczny naprawdę działa" – powiedział kandydat na prezydenta na antenie TVN 24. Zapewnił, że w ruch jest zaangażowanych wiele osób.

"To są tysiące ludzi, którzy naprawdę działają w tych 16 miastach (w komitetach wyborczych – PAP) także na poziomach powiatów i gmin. (…) Chętnie o tym powiem w ciągu najbliższych kilku tygodni, bo w tej chwili trwają prace nad ustrukturyzowaniem tego ruchu" - zapewnił.

Podkreślił, że nie buduje partii politycznej, tylko ruch obywatelski. "Będzie on występował jednak w polityce; musi być dociążony politycznie" – wskazał.

Oznajmił, że niezależnie od wyniku, jaki osiągnie w wyborach prezydenckich ruch powstanie. Podkreślił, że nie chce zawieść nadziei, jakie wiążą z nim wspierający go ludzie.

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja o urząd prezydenta RP - oprócz Szymona Hołowni - ubiegają się: obecny prezydent Andrzej Duda, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). (PAP)

wnk/ godl/