Z powodu koronawirusa odwołano majowy konkurs Eurowizji w Rotterdamie

2020-03-18 16:05 aktualizacja: 2020-03-18, 16:20
Prezentacja logo Eurowizji 2020 w Rotterdamie . Fot.PAP/ EPA/MARCO DE SWART
Prezentacja logo Eurowizji 2020 w Rotterdamie . Fot.PAP/ EPA/MARCO DE SWART
Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie został odwołany z powodu pandemii koronawirusa - poinformowali w środę organizatorzy. Impreza miała odbyć się między 12 a 16 maja z udziałem reprezentantów 41 krajów.

"Z głębokim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie" - napisano w oświadczeniu organizatorów, czyli Europejskiej Unii Nadawców oraz holenderskich nadawców Avrotros, NOS oraz NPO.

Konkurs Eurowizji miał się odbyć w hali widowiskowej w Rotterdamie, mogącej pomieścić ponad 16 tys. ludzi. Transmisje telewizyjne są zazwyczaj śledzone przez około 200 mln widzów.

W tegorocznej, 65. edycji konkursu mieli wziąć udział reprezentanci 41 krajów. Polskę miała reprezentować Alicja Szemplińska.

Jak poinformowano na polskiej stronie Eurowizji w marcu odwołano już wszystkie imprezy przedkonkursowe – koncerty w Amsterdamie, Londynie, Tel Awiwie i Madrycie. Każdy z uczestników również miał pojawić się w Holandii, aby nakręcić pocztówkę eurowizyjną, jednak zdążyli tylko niektórzy. (PAP)

zm/ akl/