Trener Djokovica Goran Ivanisevic także zakażony koronawirusem

2020-06-26 15:52 aktualizacja: 2020-06-26, 15:58
Goran Ivanisevic (P), trener Novaka Djokovica (L). Fot. PAP/EPA/ANDREJ CUKIC
Goran Ivanisevic (P), trener Novaka Djokovica (L). Fot. PAP/EPA/ANDREJ CUKIC
Słynny w przeszłości tenisista Goran Ivanisevic miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Chorwat jest trenerem Novaka Djokovica - organizatora cyklu Adria Tour, podczas którego wykryto wcześniej zakażenie u czterech zawodników i dwóch członków sztabów.

"Chciałbym poinformować każdego, kto miał ze mną kontakt, że otrzymałem pozytywny wynik testu. Proszę te osoby, by szczególnie dbały teraz o siebie oraz swoich najbliższych" - napisał na Instagramie Ivanisevic.

48-letni Chorwat zaznaczył, że nie ma żadnych objawów choroby i pozostaje w izolacji. Dodał, że w ciągu ostatnich 10 dni był wcześniej dwukrotnie badany pod kątem koronawirusa i w obu przypadkach wynik był negatywny.

Zwycięzca wielkoszlemowego Wimbledonu z 2001 roku jest kolejną osobą biorącą udział w Adria Trour, u której stwierdzono zakażenie. Wcześniej spośród uczestników cyklu turniejów pokazowych na Bałkanach, podczas którego zbierano pieniądze na cele charytatywne, w tym gronie znaleźli się: Djokovic, Bułgar Grigor Dimitrow, Chorwat Borna Coric, Serb Viktor Troicki, szkoleniowiec Dimitrowa Kristijan Groh oraz trener przygotowania fizycznego Djokovica Marko Panichi.

Uczestnicy zawodów w Belgradzie i Zadarze byli krytykowani za brak zachowania w wielu sytuacjach zasady dystansu społecznego. Djokovic zaś dodatkowo został posądzony o nieodpowiedzialność w związku z dużą liczbą kibiców na trybunach. Zezwalały na to jednak zasady obowiązujące wówczas w Serbii i Chorwacji. (PAP)

an/ cegl/