Premier podziękował funkcjonariuszom Policji za ich służbę

2020-07-24 11:03 aktualizacja: 2020-07-24, 11:53
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Paweł Supernak
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Paweł Supernak
Premier Mateusz Morawiecki podziękował w piątek funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom Policji za ich służbę. Pomagacie i chronicie, narażając własne zdrowie, często poświęcając na pracę czas dla rodzin i przyjaciół; to nie tylko zawód - to służba drugiemu - podkreślił szef rządu.

"Gdy stawką jest bezpieczeństwo i ludzkie życie - jesteście zawsze na miejscu. Od najmłodszego posterunkowego po doświadczonego inspektora. Pomagacie i chronicie, narażając własne zdrowie, często poświęcając na pracę czas dla rodzin i przyjaciół. To nie tylko zawód - to służba drugiemu" - podkreślił premier Morawiecki w piątkowym wpisie na Facebooku.

"Przywdziewając ten granatowy mundur nie wiecie jeszcze, gdzie zaprowadzi Was ta droga pełna niebezpieczeństw.  Podejmujecie to wielkie wyzwanie służby Ojczyźnie i współobywatelom" - dodał. "I za to Wam, funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom Polskiej Policji, cywilnym i mundurowym, w imieniu swoim i wszystkich Polaków, mówię dziś: DZIĘKUJĘ!" - oświadczył Morawiecki.

"P.S. Serdecznie pozdrawiam sierżanta sztabowego Michała Morawieckiego z Katowic. Podobno ściągalność podatków w jego dzielnicy jest rekordowa" - dodał szef polskiego rządu.

W piątek przypada 101. rocznica powołania polskiej Policji Państwowej. (PAP)

autor: Monika Zdziera