Furgo: tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim; poddamy się procedurom sanepidu

2020-08-02 12:14 aktualizacja: 2020-08-02, 12:17
Grzegorz Furgo. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Grzegorz Furgo. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim. Lista musi trafić do sanepidu - poinformował w niedzielę PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Grzegorz Furgo. Poddamy się wszystkim procedurom, które obowiązują - zaznaczył.

W sobotę senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

"Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobił test" - napisał wieczorem na Twitterze senator.

Furgo przekazał PAP, że procedury postępowania na najbliższe posiedzenie Senatu przygotowuje szef Kancelarii Senatu w porozumieniu z marszałkiem Senatu.

"Tworzymy listę osób, które widziały się z senatorem Libickim, która musi trafić do sanepidu. Poddamy się wszystkim procedurom, jakie obowiązują" - podkreślił dyrektor CIS.

Poinformował, że Centrum Informacyjne Senatu do środy będzie pracowało zdalnie. "Czekamy na decyzje sanepidu" - dodał.

Najbliższe posiedzenie Senatu zaplanowane jest w dniach 4-7 sierpnia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 548 osób, a w ciągu doby zmarło 10 osób. W sumie odnotowano prawie 46,9 tys. zakażeń. W sobotę MZ informowało o największej dotychczas liczbie potwierdzonych przypadków koronawirusa w ciągu doby - wyniosła ona 658. (PAP)

Autor: Katarzyna Krzykowska