MP w kolarstwie szosowym – Marta Lach najlepsza w wyścigu ze startu wspólnego

2020-08-22 19:54 aktualizacja: 2020-08-22, 20:03
Marta Lach (CCC LIV Team) została mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Zawody w niedzielę zakończą się w Kazimierzy Wielkiej (Świętokrzyskie).

Kobiety w kategoriach open i młodzieżowej rywalizowały na dystansie 122 km ze startem i metą w Kazimierzy Wielkiej, pięciokrotnie pokonując 24,5-kilometrową pętlę. W obu tych kategoriach wystartowały 42 zawodniczki. Z krajowej czołówki zabrakło tylko Katarzyny Niewiadomej.

O podziale medali zadecydował finisz blisko 30-osobowego peletonu. Ostatecznie pierwsza linię mety przejechała Lach, która wyprzedziła dwie zawodniczki grupy MAT ATOM Developer Wroclaw - Katarzynę Wilkos i Łucję Pietrzak.

„Jestem ogromnie szczęśliwa, bo to mój pierwszy tytuł w kategorii Elity. Wcześniej byłam tylko mistrzynią Polski juniorek. Teraz jadę na mistrzostwa Europy, które odbędą się we Francji i chcę tam powalczyć o zwycięstwo” – powiedziała Lach.

W kategorii młodzieżowej zwyciężyła Karolina Kumięga, która w kategorii Elity też była o krok od medalu, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. To drugi już krążek zawodniczki grupy TKK „Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling na tych mistrzostwach - w jeździe indywidualnej na czas zajęła drugą pozycję.

Na tym samym dystansie co panie ścigali się juniorzy. Mistrzem kraju został Kamil Szymacha (LKS Baszta Golczewo - SMS Toruń), który o 12 sekund wyprzedził na mecie Miłosza Ośko (Warszawski Klub Kolarski).

Mistrzostwa Polski zakończą się w niedzielę, a w ostatnim dniu najciekawiej zapowiada się rywalizacja Elity mężczyzn.