7,6 tysięcy wniosków o powołanie do wojska po miesiącu działania nowego portalu rekrutacyjnego

2020-10-02 16:07 aktualizacja: 2020-10-02, 17:40
Baner promujący Wojsko Polskie "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej". Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Baner promujący Wojsko Polskie "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej". Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Po miesiącu funkcjonowania portalu zostanzolnierzem.pl zarejestrowało się na nim ponad 11,5 tys. użytkowników, z których ponad 7,6 tys. złożyło wnioski o powołanie do służby wojskowej - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

"Reforma systemu rekrutacji do wojska przynosi efekty. Po miesiącu funkcjonowania portalu zostanzołnierzem.pl mamy ponad 11,5 tys. zarejestrowanych użytkowników, z których ponad 7,6 tys. złożyło wnioski o powołanie do służby" - poinformował w piątek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Na początku września minister Błaszczak zapowiedział, że proces rekrutacji do Wojska Polskiego zostanie skrócony. Poinformował, że w tym celu został uruchomiony portal rekrutacyjny zostanzolnierzem.pl. Jak zapewnił Błaszczak nowa "formuła" rekrutacji, to "zmiana, która spowoduje znaczne przyspieszenie i ułatwienie przystępowania do Wojska Polskiego".

Obecnie kandydaci do służby wojskowej mogą składać wnioski w formie elektronicznej właśnie za pośrednictwem portalu zostanzolnierzem.pl. Jak zapewnia MON, maksymalnie w ciągu 14 dni od złożenia takiego wniosku kandydat otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić, aby dopełnić formalności i przejść wymagane badania. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk