Komendant Stołeczny Policji zakażony koronawirusem. Stan zdrowia wymaga hospitalizacji

2020-10-17 20:26 aktualizacja: 2020-10-17, 20:33
Komendant stołeczny policji nadinsp. Paweł Dobrodziej. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Komendant stołeczny policji nadinsp. Paweł Dobrodziej. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej jest zakażony koronawirusem i przebywa w szpitalu - poinformował w sobotę PAP rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. Pozytywny wynik testu na Sars-Cov-2 ma również zastępca komendanta stołecznego ds. logistyki Włodzimierz Pietroń.

Informację o tym, że nadinsp. Paweł Dobrodziej otrzymał pozytywny wynik testu na Sars-Cov-2 potwierdził rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak. Jak dodał, generał Dobrodziej ma również zapalenie płuc; ma dobre samopoczucie, ale jego stan zdrowia wymaga hospitalizacji.

Marczak poinformował ponadto, że pozytywny wynik testu ma również zastępca komendanta stołecznego ds. logistyki Włodzimierz Pietroń, ale - jak podkreślił - źródła zakażeń są różne. "W dobie koronawirusa kadra kierownicza Komendy Stołecznej Policji nie ma ze sobą kontaktu fizycznego, co wyklucza zarażenie od siebie" - powiedział Marczak.

O zakażeniu szefa KSP jako pierwsze poinformowało w sobotę RMF FM. Jak poinformowano, na kwarantannę wysłano cztery osoby z najbliższego otoczenia Pawła Dobrodzieja.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk