O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Rozporządzenie premiera w sprawie zakresu działania ministra edukacji i nauki

We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzeniu premiera w sprawie szczegółowego zakresu działania ministra edukacji i nauki.

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

W wyniku rekonstrukcji rządu liczba ministerstw zmniejszyła się z 20 do 14. Z dotychczasowych: Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego powstało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera, minister edukacji i nauki kieruje działami administracji rządowej: oświata i wychowanie oraz szkolnictwo wyższe i nauka. W zakresie działu oświata i wychowanie obsługę ministra zapewnia Ministerstwo Edukacji Narodowej, a w zakresie działu szkolnictwo wyższe i nauka – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W rozporządzeniu zapisano, że minister edukacji i nauki jest dysponentem części budżetowych: oświata i wychowanie, szkolnictwo wyższe i nauka oraz Polska Akademia Nauk.

W poniedziałek na funkcję ministra edukacji i nauki został powołany Przemysław Czarnek, poseł PiS, były wojewoda lubelski, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Z powodu stwierdzenia u niego koronawirusa nominację odebrał prawie dwa tygodnie później niż pozostali nowi ministrowie.

Przed rekonstrukcją rządu szefem Ministerstwa Edukacji Narodowej był Dariusz Piontkowski, a Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Wojciech Murdzek.(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

Zobacz także

  • Przemysław Czarnek Fot. PAP/Tomasz Gzell
    Przemysław Czarnek Fot. PAP/Tomasz Gzell

    Czarnek: nie dostałem propozycji, żeby zasiąść w nowym rządzie premiera Morawieckiego

  • Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Marcin Obara
    Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Marcin Obara

    Czarnek: Platforma Obywatelska zaciąga dług na przegraną kampanię wyborczą w niemieckim banku

  • Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Marcin Obara
    Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Marcin Obara

    Przemysław Czarnek: Muzeum Historii Polski będzie jednym z głównych odwiedzanych przez uczniów

  • Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Marcin Obara
    Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Marcin Obara

    Czarnek: PO opanowało sztukę kłamstwa dużo bardziej niż Goebbels w III Rzeszy

Serwisy ogólnodostępne PAP